ÖMER TERZİ

1981 yılında Ardahan’ın Tahtakıran köyünde dünyaya gelen Ömer Terzi, ailesinin İstanbul’da yaşama kararı ile geldiği bu şehirde yaşamını sürdürmektedir. İlk, orta ve lise öğrenimini yine bu şehirde tamamlayan Terzi, yükseköğrenimini Atatürk Üniversitesiİletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde; Yüksek Lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yaptı. Lisansüstü eğitimine Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında devam etmektedir. Siyasal iletişim, sinema-kültür-sanat ilişkisi alanlarında çalışmakta, makaleler yazmaktadır. Türkiye’nin en önemli üniversitelerinde Medya, Siyasal İletişim, İletişim Bilimi, Sanat ve Sinema Tarihi, Sosyal Medya ve Kurumsal İletişim alanlarında dersler vermektedir.

Akademik kariyeri sırasında başladığı meslek hayatına sonrasında da devam ederek çeşitli radyolarda, TV’lerde radyo programcılığı ve haber spikerliği görevlerinde bulundu. Ulusal medyada yayın hayatını sürdüren dergilerde editörlük yaptı. Sinema filmleri ve tiyatro oyunlarında belli başlı rollerde oynadı ve pek çok filmin seslendirmesini yaptı. “Radyo Programcılığı ve Spikerlik” branşında eğitmen olarak görev alan Terzi, birçok kurumun ve siyasetçinin ‘Medya ve İletişim Danışmanlığı’nı da yapmaktadır. Terzi, ulusal bir kısa film yarışmasının koordinatörlüğünü de yürütmüştür. Geçtiğimiz yerel seçimlerde ise siyasi partilerden birinde Medya Grup Başkanı olarak görev yaptı. Halen kendisine ait medya ajansı olan Maya MedyaAjansında Ajans Başkanı olarak devam etmektedir.

Yazılı ve Görsel sanatların her türlüsüne yakın ilgi duymasının yanı sıra bir Türk Sanat Müziği tutkunu olan Ömer Terzi, eserlerin icrasıyla da amatör şekilde ilgilenmektedir. Bunun dışında ilgilendiği konular arasında fotoğraf sanatı, yazarlık, şiir ve seyahat etmek gibi faaliyetler bulunmaktadır. Ömer Terzi, çeşitli üniversitelerde akademisyen olarak çalışmış; kariyerini sinema, televizyon programcılığı, siyasal iletişim ve kültür sanat faaliyetleri üzerine sürdürmeye devam etmektedir.